Zespół

Mikołaj Pietrzak
Adwokat, Wspólnik w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom Cambridge University Certificate in English and European Law. Członek Warszawskiej Izby Adwokackiej, a od listopada 2016 r. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W 2016 r. został powołany przez Sekretarza Generalnego ONZ w skład pięcioosobowej Rady dyrektorów Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz pomocy ofiarom tortur. Laureat nagrody im. Edwarda Wende. [...]

Artur Sidor
Radca prawny, Wspólnik w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom Cambridge University Certificate in English and European Law. Od 2000 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jeden z założycieli Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Sądu Polubownego, wpisany na listę arbitrów Sądu Polubownego przy Związku Banków Polskich. Jest również arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. W 2015 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu międzynarodowego i porównawczego arbitrażu handlowego na Queen Mary University of London. [...]
Praktykę zawodową rozpoczął w roku 1996, zdobywając doświadczenie zarówno w polskich jak i międzynarodowych kancelariach. Przez wiele lat zajmował się obsługą prawną banku BNP Paribas. Pracował także w dziale prawnym Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu.
Wielokrotnie doradzał wiodącym międzynarodowym i krajowym instytucjom finansowym w zakresie prawnej obsługi inwestycji zlokalizowanych w Polsce, prawa dewizowego, prawa spółek oraz wielu innych zagadnieniach prawa gospodarczego.
Zajmuje się prawem finansowym i handlowym, w szczególności specjalizuje się w prawie bankowym. Jako ekspert doradzał w zakresie prawnych aspektów finansowania nieruchomości, uczestniczył w transakcjach typu „project finance”, zajmował się ustanawianiem i restrukturyzacją zabezpieczeń, kredytami konsorcjalnymi, leasingiem, a także gwarancjami, akredytywami, zagadnieniami z zakresu „cash management” oraz innymi kwestiami dotyczącymi działalności sektora finansowego.
W ostatnich latach jego praktyka zawodowa wiąże się także z prowadzeniem postępowań sądowych (w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz administracyjnych z zakresu m.in ubezpieczeń, nieuczciwej konkurencji, własności intelektualnej, obrotu nieruchomościami, ochrony dóbr osobistych, sprawy odszkodowawcze, spadkowe, upadłościowe), przygotowywaniem i negocjowaniem kontraktów handlowych oraz prawną obsługą inwestycji. Posiada także doświadczenie związane z mediacją oraz postępowaniem przed sądami arbitrażowymi.
Biegle włada językiem angielskim.

Katarzyna Dąbrowska
Adwokat, Partner w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach programu Erasmus uczestniczyła w wymianie studenckiej realizując program w zakresie specjalizacji Business International Law na Vrije University of Amsterdam. W 2017 roku ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu prawa karnego gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2011 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, w latach 2016 – 2019 była zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego. Od czerwca 2018 roku jest Przewodniczącą Sekcji Prawa i Postępowania Karnego. [...]
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży w renomowanych warszawskich kancelariach oraz w Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji, podczas którego uczestniczyła w mediacjach w sprawach cywilnych i karnych.
Autorka publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego gospodarczego, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych stosunków handlowych i międzynarodowych, arbitrażu handlowego międzynarodowego i krajowego oraz problematyki przeciwdziałania narkomanii. Prowadziła szkolenia z zakresu edukacji prawnej dla nauczycieli w ramach projektu "Codziennik prawny" realizowanego przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Angażuje się w projekty edukacyjne i popularyzujące wiedzę prawniczą w tym m.in. Tydzień Konstytucyjny Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Ogólnopolski Konkurs Moot Court - Arbitraż Handlowy oraz inicjatywę Izby Adwokackiej w Warszawie „Adwokat przydaje się w życiu”.
Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, tematyce compliance i bezpieczeństwa w biznesie oraz w prawie karnym z elementem transgranicznym, reprezentując zarówno klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. W swojej praktyce łączy szerokie doświadczenie w zakresie prawa karnego ze zdobytą w pierwszych latach aktywności zawodowej wiedzą z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego oraz rozwiązywania sporów, w tym ADR. Wspiera klientów w dostosowywaniu się do zmieniających się uwarunkowań prawnych w świetle ryzyk związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, proponując rozwiązania mające na celu zmaksymalizowanie ochrony interesów prawnie chronionych przedsiębiorstwa w sytuacjach styku z organami państwa.
Autorka publikacji z zakresu prawa karnego gospodarczego, bezpieczeństwa biznesu, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w kontekście stosunków handlowych i międzynarodowych, arbitrażu handlowego międzynarodowego i krajowego.
Stale współpracuje z międzynarodowymi kancelariami i organizacjami prawniczymi, w tym m.in. European Criminal Bar Association, European Fraud Lawyer Association, Academy of European Law i Fair Trials International biorąc udział w spotkaniach i konferencjach organizowanych przez te organizacje. Bierze udział w licznych konferencjach jako panelista jak i uczestnik.
W 2017 roku została finalistką konkursu Rising Stars.
Jako partner Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy odpowiada za rozwój w obszarze prawa karnego gospodarczego oraz bezpieczeństwa w biznesie.
Biegle posługuje się językiem angielskim.

Kacper Florysiak
Adwokat, Partner w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikację adwokacką odbył w Warszawskiej Izbie Adwokackiej, od 2007 roku jest członkiem tej Izby. Od 2013 r. pełni funkcję zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Prowadzi także zajęcia szkoleniowe dla aplikantów adwokackich z etyki adwokackiej w ujęciu postępowania dyscyplinarnego. Swoją praktykę zawodową zaczynał w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii, z którą rozpoczął współpracę jeszcze jako student. Współpracował także z Helsińską Fundacją Praw Człowieka w ramach Programu Spraw Precedensowych. [...]
Z Kancelarią Pietrzak Sidor & Wspólnicy związany jest od 2010 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie karnym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje kompleksową reprezentację Klientów indywidualnych w postępowaniu karnym i karnym wykonawczym, w tym m.in. w sprawach z elementem transgranicznym, ekstradycyjnym, czy przestępstw należących do grupy tzw. przestępstw pospolitych.
Doradza podmiotom zbiorowym (zwłaszcza spółkom) i zajmuje się także ich reprezentacją w postępowaniu karnym m.in. w sytuacjach, w których ich interesy zostały naruszone w wyniku popełnienia przestępstwa i możliwe jest skorzystanie z karnoprawnych instrumentów ochrony. Pozostałe obszary jego praktyki zawodowej wiążą się głównie z reprezentowaniem Klientów w sprawach rozwodowych, sporach dotyczących władzy rodzicielskiej, alimentacyjnych, a także sprawach związanych z naruszeniem zobowiązań umownych.
Porozumiewa się w języku angielskim.

Prof. dr hab. Piotr Girdwoyń
Adwokat, Partner w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Piotr Girdwoyń jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę doktorską pt.: „Wersje kryminalistyczne”. Zajmuje się przede wszystkim prawem i postępowaniem karnym, a także kryminalistyką. Przeprowadził wiele projektów naukowych dotyczących biometrii, analizy śladów krwawych czy nowoczesnych metod prowadzenia oględzin. Jest również autorem licznych publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, prawa dowodowego, wykorzystania dowodów naukowych w procesie karnym, a także zastosowania nowoczesnych technologii w prawie. [...]
W latach 2002-2003 przebywał jako stypendysta fundacji: Aleksandra von Humboldta i fundacji Hertie w Max Planck Institut für ausländisches und internationales Strafrecht we Freiburgu Bryzgowijskim, gdzie pod opieką naukową prof. Albina Esera przygotowywał swoją pracę habilitacyjną. Książka będąca podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego („Zarys kryminalistycznej taktyki obrony”) ukazała się w 2005 r., a w latach 2006-2012 Piotr Girdwoyń pracował na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
W 2006 roku przebywał jako profesor wizytujący w School of Law, University of Baltimore (USA), a w 2007 dzięki stypendium fundacji H. i M. Straniak - na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bazylei. W 2008 roku Piotr Girdwoyń został dyrektorem Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie we współpracy m.in. z Politechniką Warszawską, NASK, PWPW Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji realizował wiele projektów naukowych z zakresu kryminalistyki.
W 2016 roku został wybrany dyrektorem Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2017 roku pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. W roku 2017 został ustanowiony Chair Professor w Criminal Justice College of East China University of Political Science and Law w Szanghaju (2017-2020) oraz Visiting Professor w College of Medicine and Forensics na Xi’an Jiaotong University w Xi’an (2017-2018).
W kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy rozwija dział forensic, zapewniający klientom możliwość konsultacji i pomocy w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technologii dowodowych wykorzystywanych w postępowaniach karnych zarówno w kraju, jak też w aspekcie międzynarodowym (informatyka, identyfikacja genetyczna, badanie dokumentów itp.).
Jest laureatem nagrody “Złote paragrafy” w kategorii najlepszy adwokat w 2015 roku.
Posługuje się językami angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Paweł Wojciech Osik
Adwokat, Partner w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 roku Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Od kwietnia 2016 r. jest Przewodniczącym Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wykładowca Collegium Civitas. Doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest także członkiem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy. [...]
Pierwsze doświadczenia praktyczne zdobywał w Studenckim Ośrodku Pomocy Prawnej „Klinika Prawa” przy WPiA UW w Sekcji prawa medycznego, osób niepełnosprawnych i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Współpracując z Polskim Stowarzyszeniem Edukacji Prawnej w ramach projektu "Prawo Na Co Dzień" prowadził warsztaty z podstaw prawa dla uczniów liceum ogólnokształcącego oraz osób osadzonych w zakładzie karnym. Współpracował z Helsińską Fundacją Praw Człowieka w ramach programu „Prawa człowieka a rozliczenia z przeszłością”, w którym najpierw pracował jako prawnik, a następnie przejął jego koordynację. Pracował również w innym programie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - Programie Spraw Precedensowych. Jako asystent koordynator sekcji prawa karnego współpracował również ze Studenckim Ośrodkiem Pomocy Prawnej „Klinika Prawa” przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizuje się w prawie karnym, w tym w postępowaniach o charakterze transgranicznym, w sprawach lustracyjnych oraz innych sprawach dotyczących odpowiedzialności o charakterze represyjnym. Drugie z jego głównych pól zainteresowań zawodowych stanowi problematyka ochrony praw człowieka, w szczególności postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Prowadzi również sprawy z zakresu ochrony dóbr osobistych, prawa rodzinnego i stosunków małżeńskich, sprawy odszkodowawcze jak również rozpoznawane w postępowaniu administracyjnym oraz sądowo-administracyjnym.
Jest autorem szeregu publikacji z zakresu prawa karnego, ochrony praw człowieka, problematyki rozliczeń z przeszłością, w szczególności postępowań lustracyjnych oraz dostępu do archiwalnych dokumentów organów bezpieczeństwa państwa oraz z zakresu postępowań grupowych.
Biegle włada językiem angielskim.

Urszula Podhalańska
Adwokat, Partner w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Centrum Prawa Amerykańskiego University of Florida, Levin College of Law. Od 2010 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Od kwietnia 2016 r. do czerwca 2018 r. była Przewodniczącą Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. [...]
Praktykę zawodową rozpoczęła w dziale prawnym Departamentu Centralnych Ewidencji Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zdobywając doświadczenie w zakresie prawa administracyjnego oraz postępowania sądowo-administracyjnego. Współpracowała z kilkoma renomowanymi warszawskimi kancelariami zajmując się szeroko rozumianym prawem procesowym, prowadząc spory cywilne oraz obronę w sprawach karnych. Zajmowała się również obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w tym w zakresie postępowań cywilnych i administracyjnych.
Z Kancelarią Pietrzak Sidor & Wspólnicy współpracuje od 2011 roku. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań karnych, zwłaszcza o charakterze transgranicznym, w szczególności postępowań prowadzonych w wyniku wydania Europejskich Nakazów Aresztowania oraz postępowań ekstradycyjnych. Prowadzi również sprawy z zakresu prawa karnego-gospodarczego, przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz sprawy związane z błędami medycznymi.
Pozostałe obszary praktyki zawodowej Urszuli Podhalańskiej wiążą się z prowadzeniem spraw cywilnych i gospodarczych, w tym spraw z tytułu odpowiedzialności za szkodę oraz spraw związanych z naruszeniem zobowiązań umownych, a także spraw małżeńskich i rodzinnych.
Urszula Podhalańska występowała na licznych konferencjach z zakresu prawa i postępowania karnego.
Biegle włada językiem angielskim oraz porozumiewa się w języku portugalskim.

Małgorzata Jadowska
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 roku członkini Izby Adwokackiej w Warszawie. Od 2010 roku związana z Kancelarią Pietrzak Sidor & Wspólnicy, w której prowadzi sprawy z szeroko rozumianego prawa karnego i prawa karnego gospodarczego, w tym zwłaszcza sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Specjalizuje się w doradzaniu klientom biznesowym Kancelarii, którym świadczy pomoc prawną w zakresie, m.in. ryzyka związanego z odpowiedzialnością karną i karno-skarbową pojawiającego się na tle prowadzenia działalności gospodarczej oraz reprezentowaniu ich w postępowaniach sądowych. [...]
W ramach specjalizacji karnej, adw. Małgorzata Jadowska tworzy i przeprowadza kompleksowe szkolenia i treningi dla klientów biznesowych z zakresu, m.in. bezpieczeństwa informacji, uprawnień uczestników postępowań karnych, współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości. W tym zakresie także opiniuje i opracowuje system zarządzania zgodnością (compliance) w przedsiębiorstwie Klienta.
Od 2016 r. działa w Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, a także jest zaangażowana w szereg inicjatyw i działań warszawskiego samorządu adwokackiego.
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa karnego skarbowego i gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 2017 roku została finalistką konkursu Rising Stars organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną.
Biegle włada językiem angielskim, komunikuje się także w języku włoskim i rosyjskim.

Małgorzata Kosucka
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2018 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. [...]
W Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa i postępowania karnego. Do jej zainteresowań należy także prawo międzynarodowe publiczne.
W trakcie studiów była członkiem zwycięskiej drużyny rundy ogólnopolskiej Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, jak również reprezentowała Polskę w finałach międzynarodowych w Waszyngtonie. Dwukrotnie uczestniczyła w rundzie europejskiej Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition.
Jest współautorką raportu dotyczącego gwarancji ochrony wolności słowa i źródeł dziennikarskich przygotowanego w ramach pracy Legal Research Group on Protection of Journalistic Sources we współpracy Stowarzyszenia ELSA z Radą Europy.
Biegle włada językiem angielskim i porozumiewa się w języku niemieckim.

Małgorzata Mączka-Pacholak
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Z wyróżnieniem ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Od 2012 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Od 2017 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Jest także członkinią Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy. [...]
W swojej dotychczasowej karierze odbyła staże w wiodących polskich kancelariach prawnych. Była również prawnikiem w Programie Spraw Precedensowych w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Specjalizuje się w prawie karnym i w sprawach z zakresu ochrony praw człowieka, w tym w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, postępowaniach przez Trybunałem Konstytucyjnym i Komitetem Praw Człowieka ONZ.
Posiada doświadczenie w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i zwalczania nieuczciwej konkurencji. Specjalizuje się w postępowaniach administracyjnych. Zajmuje się także sprawami odszkodowawczymi, postępowaniami z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz sporami z zakresu prawa pracy.
Laureatka 3. miejsca w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars. Liderzy Jutra” w 2016 r.
Biegle włada językiem angielskim.

Paweł Murawski
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Z oceną bardzo dobrą ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku członkiem Izbie Adwokackiej w Warszawie. W swojej dotychczasowej karierze odbył staże w wiodących polskich kancelariach prawnych zdobywając doświadczenie w różnych gałęziach prawa. Był również zaangażowany był również w projekt bezpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez Uniwersytet Warszawski. [...]
Specjalizuje się w prawie karnym, ze szczególnym uwzględnieniem odszkodowań dochodzonych w toku postępowania karnego.
Posiada doświadczenie w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zdobywał również doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej z zakresu prawa własności intelektualnej. Pozostałe obszary praktyki zawodowej obejmują postępowania przed organami regulacyjnymi z zakresu ochrony konkurencji, danych osobowych i prawa farmaceutycznego. Zajmuje się także sprawami odszkodowawczymi i postępowaniami z zakresu ochrony dóbr osobistych.
Biegle włada językiem angielskim.

Bartłomiej Ostrzechowski
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW z wyróżnieniem i oceną celującą. Od 2015 roku jest doktorantem w Instytucie Prawa Cywilnego WPiA UW, gdzie od 2016 roku regularnie prowadzi zajęcia z zakresu prawa cywilnego. Od 2016 roku członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Z Kancelarią Pietrzak Sidor & Wspólnicy związany od 2016 roku. [...]
W trakcie studiów udzielał porad prawnych w ramach Kliniki Prawa WPiA UW, a następnie pełnił w niej funkcję asystenta koordynatora sekcji prawa cywilnego. Odbywał również staż w jednym z największych banków komercyjnych w Polsce. Pracował również jako prawnik w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych, reprywatyzacyjnych, z zakresu prawa spółek oraz ochrony dóbr osobistych. Posiada również doświadczenie w innych dziedzinach prawa cywilnego i administracyjnego (m.in. z zakresu prawa nieruchomości i prawa bankowego), a także w sprawach karnych. Jest autorem licznych artykułów naukowych i referatów z zakresu prawa cywilnego i handlowego.
Biegle włada językiem angielskim. Posługuje się także językiem niemieckim.

Maria Radziejowska
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu LL.M. Universiteit van Amsterdam. Od 2014 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. W trakcie studiów współpracowała z Kliniką Prawa przy WPiA UW. Po studiach odbyła staż w I Izbie Trybunału do Spraw Zbrodni w Byłej Jugosławii, w International Bar Association w Hadze oraz pracowała w Międzynarodowym Trybunale Karnym w sekcji zajmującej się prawami pokrzywdzonych w postępowaniu przed MTK. Pracowała też w instytucjach krajowych, w tym w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. [...]
Jej dotychczasowa praktyka obejmuje sprawy z zakresu praw człowieka, w tym praw cudzoziemców, praw osób pokrzywdzonych przestępstwem i praw osób z niepełnosprawnością, a także z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego i międzynarodowego prawa karnego. Zajmowała się także sprawami związanymi z postępowaniem przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
W swojej pracy zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego, prawa o wykroczeniach oraz prawa cywilnego.
Biegle włada językiem angielskim, posługuje się językiem niemieckim oraz, w stopniu podstawowym, francuskim.

Paulina Szymańska vel Szymanek
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem) oraz doktorantka w Instytucie Praw Cywilnego WPiA UW. Od 2016 r. członek Izby Adwokackiej w Warszawie. [...]
Z Kancelarią Pietrzak Sidor & Wspólnicy współpracuje od 2018 r. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego i prawa medycznego. Posiada również doświadczenie w sprawach z zakresu prawa pracy, administracyjnego i karnego.
Jest autorką licznych artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych z zakresu prawa medycznego oraz cywilnego.
Biegle włada językiem angielskim oraz w stopniu dobrym posługuje się językiem francuskim.

Kamila Marciniak
Adwokat w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2018 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. [...]
Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przygotowuje doktorat z zakresu filozofii prawa. W ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych ukończyła również z wyróżnieniem Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego.
W Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego, w tym mających charakter transgraniczny. Do jej zainteresowań należą również kwestie związane z ochroną praw człowieka – w tym obszarze posiada doświadczenie w postępowaniach m.in. przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka oraz przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Jest autorką publikacji naukowych poświęconych m.in. zagadnieniom związanym z bioetyką i historią prawa.Biegle włada językiem angielskim, porozumiewa się w językach niemieckim, rosyjskim i francuskim.
Julia Gerlich
Aplikantka adwokacka w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2020 r. jest członkinią Izby Adwokackiej w Warszawie. [...]
W ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych ukończyła również Politologię ze specjalizacją polityka społeczna. W trakcie studiów odbyła staż w Biurze Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach oraz w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała jako prawniczka w Programie Spraw Precedensowych oraz Programie Interwencji Prawnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także jako aplikantka adwokacka w jednej z warszawskich kancelarii.
W Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa i postępowania karnego, a także postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Do jej zainteresowań należą ponadto kwestie związane z prawami człowieka.
Jest autorką publikacji poświęconych zagadnieniom związanym m.in. z molestowaniem i molestowaniem seksualnym w instytucjach publicznych.
Biegle posługuje się językiem angielskim, porozumiewa się też w języku niemieckim.
Karol Perkowski
Aplikant adwokacki w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Absolwent prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Z wynikiem bardzo dobrym obronił pracę magisterską „Zniesławienie w polskim prawie karnym”, napisaną pod kierunkiem prof. Lecha Gardockiego, u którego obecnie przygotowuje doktorat z zakresu medycznego prawa karnego. Od 2020 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. [...]
W trakcie studiów pracował w kancelarii prawnej oraz udzielał nieodpłatnych porad prawnych w ramach Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu SWPS. Odbył również staże w Kancelarii Senatu RP i Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
W ostatnich latach związany z legislacją. Jest autorem m.in. skierowanego do pierwszego czytania w Sejmie RP projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz ustawy - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, który dotyczy rozszerzenia ochrony praw obywateli do obrony od pierwszych chwil toczącego się postępowania karnego lub wykroczeniowego. Pracował też nad najnowszym projektem ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów oraz nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. W jednym z biur poselskich organizował pomoc prawną dla pracowników dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 oraz współtworzył poselskie biuro interwencji.
Członek zwyczajny Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.
W Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy zajmuje się sprawami z zakresu prawa i postępowania karnego oraz wykroczeniowego. W kręgu jego zainteresowań jest również prawo konstytucyjne, prawo pracy, prawa człowieka, postępowanie w sprawach nieletnich i ochrona dóbr osobistych.
Posługuje się językiem angielskim oraz w stopniu podstawowym językiem rosyjskim.
Olga Szkodzińska
Praktykantka w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy Studentka IV roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę licencjacką, pod kierunkiem prof. Romana Kuźniara, napisała nt. "Zgwałcenie jako zbrodnia ludobójstwa w świetle międzynarodowego prawa karnego". Ukończyła organizowane przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oraz College of Europe seminarium Introduction to International Humanitarian Law. [...]
Aktywnie reprezentuje Uniwersytet Warszawskich w konkursach międzynarodowych dotyczących międzynarodowego prawa karnego i prawa humanitarnego. Była członkinią zwycięskiej drużyny w All-European International Humanitarian and Refugee Law Moot Court Competition. Trzykrotnie uczestniczyła w konkursie Nuremberg Moot Court, będącym symulacją postępowania przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.
Doświadczenie zdobywała m.in. jako wolontariuszka w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej, świadczącym pomoc prawną osobom aplikującym o uzyskanie ochrony międzynarodowej w Polsce. W Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy zajmuje się sprawami z zakresu prawa i postępowania karnego.
Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim.
Aleksandra Kwatek
Prawnik Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. [...]
Podczas studiów doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych specjalizujących się głównie w prawie cywilnym oraz prawie administracyjnym. Do obszaru jej zainteresowań należą sprawy z zakresu prawa pracy oraz prawa cywilnego.
Biegle posługuje się językiem angielskim.